Wszystko na temat felg aluminowych

Aluminiowe felgi mogą mieć duże znaczenie w samochodzie lub motocyklu, poprawiając prowadzenie i piękny wygląd. Z tego powodu entuzjaści od lat przechodzą na większe koła, zastępując podstawowe stalowe koła i kołpaki, aby odróżnić pojazd od innych i zapewnić płynniejszą jazdę.

Miejsce postoju w zakładzie naprawczym Aby wykorzystać ten trend, producenci zaczęli zmieniać stylizację, aby zaspokoić zapotrzebowanie konsumentów na większe i bardziej błyskotliwe koła, wyposażając nawet pojazdy codziennego użytku, takie jak SUV-y, samochody kompaktowe, samochody dostawcze i motocykle, w elementy ze stopu o większej średnicy. koła.

Chociaż wyglądają świetnie, felgi aluminiowe stanowią problem. Koła europejskich producentów, takich jak Volvo, a także koła 2- i 3-częściowe, takie jak BBS, są zwykle miękkie i łatwiej je uszkodzić. Kiedy są uszkodzone – między innymi wygięte lub zakrzywione – czy trzeba je całkowicie wymienić?

Wymiana kół – za pośrednictwem sprzedawcy lub lokalnego sklepu z kołami – może kosztować setki dolarów i zająć kilka dni, w zależności od stopnia uszkodzenia.

Naprawa a wymiana części

Powiadają, że potrzeba jest matką wynalazku. Ponieważ wymiana fabrycznego koła może kosztować od 350 do 2000 zł na koło (w przypadku niektórych kół Porsche), ci, którzy nie chcieli inwestować w wymianę koła od dealera, zaczęli pytać o „wygięcie” ich z powrotem – oraz o naprawę felgi narodził się przemysł.

Dopóki bezpieczeństwo nie jest problemem (to znaczy, gdy koło może zostać naprawione przez profesjonalnego technika bez narażania życia pasażerów, którzy wykonują swoją pracę), wówczas naprawa felg aluminiowych jest doskonałym wyborem dla oszczędności i odbudowy kosmetyczne. Ale kiedy koło zostanie poważnie uszkodzone, nie zagrozi Twojemu bezpieczeństwu: jeśli jest jakieś pytanie, popełnimy błąd, nie naprawiając tego, co może doprowadzić do poważnych obrażeń.

Mechanicy w Polsce

Zakład mechaniczny Jedną z bardziej znanych firm zajmujących się naprawą felg aluminiowych w kraju. Firma posiada jeden z największych warsztatów naprawy kół i możliwości tworzenia sieci kół w kraju, a zespół ekspertów zajmuje się szybką i bezpieczną naprawą felg aluminiowych.

W firmie połączyliśmy siły z najzdolniejszymi inżynierami, aby zaprojektować najnowocześniejszy zakład naprawy kół. Nasze procesy naprawy zapewniają dokładność koła na poziomie 95-100%.

Naprawianie felg aluminiowych

Naprawa kół w wielu obszarach została nasycona przez wiele firm twierdzących, że mogą naprawić każde koło. Ale prawda jest taka, że ​​wiele z nich to kompanie „latające nocą” z młotem i pochodnią. To nie jest właściwy sposób mocowania koła. Niektóre mogą sprawić, że koło będzie niebezpieczne, jeśli nie zastosuje się odpowiednio stałego nacisku w określony sposób z dokładną temperaturą.

Podkreślają, że pękają koło poza normy bezpieczeństwa i nazywają je naprawionym kołem. Ale możesz zagrozić bezpieczeństwu swojemu i swojej rodziny, zatrudniając kogoś bez odpowiedniego doświadczenia.

Ponieważ istniejemy na rynku od ponad 15 lat, nasze doświadczenie w naprawach felg aluminiowych przewyższa większość sklepów. Nasi specjaliści ds. Naprawy felg aluminiowych mogą naprawić większość kół, które zostały zakrzywione, zadrapane, pęknięte lub uszkodzone chemicznie, zapewniając doskonałą zarówno naprawy strukturalne, jak i kosmetyczne; a nasi profesjonalni, certyfikowani spawacze nie mają sobie równych.

Sprawdzanie koła korzystamy z własnego, zaprojektowanego przez siebie sprzętu i gwarantowanych procesów przywracania uszkodzonych, zadrapanych i, w większości przypadków, pękniętych kół do ich oryginalnych specyfikacji fabrycznych. Ponieważ Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem, nie naprawiamy żadnych felg aluminiowych, na których nie można bezpiecznie jeździć po naprawie.